تبلیغات
ولایت مداران - مأموریت های بسیج
ولایت مداران

مأموریت های بسیج

مأموریتهای بسیج:

1-             جذب ، آموزش و سازماندهی اعضای بسیج

2-             حفظ و انسجام و ارتقای روحیه بسیجیان

3-             دفاع محلی و مقاومت مردمی

4-             همکاری با سازمان های آموزشی

با توجه به مأموریتهای فوق ، وظایف کلی نیروی مقاومت بسیج به شرح زیر تعیین و از سوی فرماندهی معظم کل قوا ابلاغ گردیده است:

وظایف کلی نیروی مقاومت بسیج

1-             جذب آحاد مردم از تمامی اقشار و اصناف از قبیل کارگران کشاورزان ، دانش آموزان ، دانشجویان ، طلاب ، زنان ، عشایران ، کارمندان و ... بمنظور تشکیل ارتش بیست میلیونی از طریق ایجاد رده های مقامت بسیج در مساجد ، ادارات ،مدارس ، دانشگاهها و... با بهره گیری از همکاری دولت و نهادهای انقلاب اسلامی و سایر موسسه ها و اصناف.

2-             آموزش نظامی اعضای بسیج

3-             آموزش عقیدتی- سیاسی اعضای بسیج.

4-             سازماندهی اعضای بسیج و ایجاد آمادگی در آنان برای مقاومت مردمی و دفاع از کوی و برزن.

5-             تأمین و پشتیبانی نیوی زمینی و سایر نیروها و سازمانهای تابعه سپاه از نظر نیروی بسیجی برابر طرح مصوب ستاد مشترک سپاه.

6-             کمک و همکاری با نیروی زمینی در مناطق بحرانی داخلی از طریق تحت کنترل عملیاتی یا تحت امر قرار دادن تشکیلات و واحدهای نیروی مقاومت در مناطق یاد شده بنا به دستور.

7-             عضویت در شوای امنیت کشور و شورای تأمین استانها و شهرستانها و همکاری با نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت و حاکمیت قانون در کشور.

8-             همکاری با دولت با بهره گیری از بکارگیری نیروهای بسیجی سازمان یافته در فعالیتهای امدادی ، اجتماعی ، عمرانی و خدماتی به نحوی که به آمادگی رزمی آنان لطمه وارد نشود بنا به دستور.

9-             کمک به آموزش و سازماندهی مردم برای انجام خدمات امداد و نجات به هنگام حملات موشکی ، شیمیایی و سوانح طبیعی مانند سیل و زلزله بنا به درخواست دولت (به مقداری که به آمادگی رزمی بسیجطمه نخورد).

10-       شرکت در فعالیتهای پشتیبانی جنگ شامل جذب و هدایت کمکهای مردمی بمنظور پشتیبانی از جبهه های جنگ.

11-      انجام امور کارکنان بسیجی ، برنامه های انصارالمجاهدین و تلاش و پیگیری برای کسب و ایجاد تسهیلات برای ارائه خدمات به بسیجیان.

 
فهرست وبلاگ

پیوندهای روزانه

آرشیو

نویسندگان

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جستجو

آخرین پستها

مترجم سایت

كد عكس تصادفی